Philips

Şarj Edilebilir İşitme Cihazları

Tek kullanımlık pillerin aksine zamandan ve paradan tasarruf etmenizi sağladığı için şarj edilebilir işitme cihazlarının daha kullanışlı olduğu düşünülür. İki tür şarj cihazından birine takarak şarj edebileceğiniz işitme cihazınız, dahili bir şarj edilebilir pil ile çalışır. Evde kullanım için harika bir masaüstü sarj cihazı veya hareket halindeyken kullanabileceğiniz taşınabilir Charger Plus. Başlığında “R” harfi bulunan Philips HearLink işitme cihazları şarj edilebilir modellerdir. Philips HearLink şarj edilebilir cihazların iki versiyonu bulunur: miniRITE T R ve miniBTE T R.

Kullan-at Pilli işitme Cihazları

Kullan-at pilli işitme cihazları, işitme cihazınızın tam performansla çalışmasını sağlamak için her beş ila yedi günde bir değiştirilmesi gereken piller kullanılır. Piller bir işitme kliniğinden, mağazalardan veya internet üzerinden satın alınabilir.

Kulak Arkası İşitme Cihazları

Kulak arkası (BTE) işitme cihazları kulağının dış kısmına takılır. İşitme cihazının ana kısmı kulağın üst kısmının arkasına yerleştirilir. Kulağın içine giren kısım, iki farklı kulak arkası işitme cihazı tipini tanımlar. Geleneksel kulak arkası modellerde (BTE) işitme cihazının kulağın arkasına yerleştirilen ana parçasında bir hoparlör bulunur ve ses, bir tüp vasıtasıyla kulağa ulaşır. Hoparlör kulak içinde (RITE) işitme cihazlarında hoparlör doğrudan kulağın içine yerleştirilir.

Kulak İçi İşitme Cihazları

Kulak içi işitme cihazları dış kulağa ve kulak kanalına takılır. Bunlar, işitme cihazını oluşturmak için bireysel kulak izi alınarak kişiselleştirilmiş çözümler sunarlar. Farklı stiller ve seçenekler mevcuttur. Görünmez kanal içi (IIC) işitme cihazları, tam kanal içi (CIC) işitme cihazları ve kanal içi (ITC) işitme cihazları, kulak kanalında farklı konumlarda durmaktadır.